Prodáno

Prodáno

Rodinný dům s ubytováním na Pláních u Nových Hutí

Krásný dům na krásném místě, aneb stylová šumavská novostavba na ojedinělém místě s překrásným výhledem a celodenním sluncem v centrální Šumavě – na polosamotě Pláně mezi Churáňovem a Novými Hutěmi v nadmořské výšce 1075 m.

Pláně je velice zajímavé místo pro ty, kteří hledají bydlení na nádherném místě spojené s aktivním trávením volného času. Vedou zde turistické trasy na Nové Hutě, Churáňov, Kvildu či Horskou Kvildu. Běžkaři mohou nastoupit do stopy pouhých 30 m od domu. Sjezdoví lyžaři mohou z Plání dojet na lyžích až k dolní části sjezdovky Kobyla, naopak nazpátek je možný dojezd na lyžích z horní části sjezdovky.

Na Pláních se v současné době nachází tři nemovitosti, podle územního plánu zde není povolena, vyjma jednoho, již schváleného domu, další výstavba.

Dům, který svým provedením zcela nepochybně zapadá do šumavské krajiny a architektury, je zcela nový, kolaudovaný v r. 2013 jako rodinný dům s ubytováním. Jedná se o zděnou stavbu s obkladem z masivního dřeva v kombinovaci s bílou omítkou, esteticky sladěnou s černou střechou Bramac. Zastavěná plocha 174 m2, celková plocha k prodeji je 5000 m2.

V přízemí se nachází privátní byt 2+kk s vlastním vchodem, společenská místnost se sociálem, komora a techn. místnost, v podkroví čtyři pokoje s vlastními koupelnami a dvě menší místnosti (využitelné jako malá kuchyně, komora, šatna, sauna…), dva balkony – na JV a na JZ.

Velice nízké měsíční náklady! Vytápění objektu a ohřev teplé vody obstarává tepelné čerpadlo zn. Viessmann s plošnými kolektory, v části přízemí a v koupelnách v 2.NP je podlahové vytápění, příprava na dvoje krbová kamna, vlastní zdroj vody z vrtu, domácí ČOV. Dům je podle průkazu energetické náročnosti budovy v tř. A.

Návštěvníci Šumavy ví, o jak krásné místo jde. Vážným zájemcům lokalitu a nemovitost rád představím při prohlídce.