Prodáno

Prodáno

Srub v šumavském středisku Srní

Pro milovníky a znalce Šumavy, kteří dokáží ocenit kvalitní bydlení v nemovitosti z přírodních materiálů v krásné lokalitě uprostřed NP Šumava, nabízíme ke koupi velice hezký dům srubové konstrukce ve velmi klidné části vyhledávaného střediska Srní. Dům vhodný pro alergiky a astmatiky.

Srní je jedním z nejoblíbenějších míst NP Šumava, příjemným pro rekreační i trvalé bydlení. V okolí vede nespočet tras se zajímavými výletními cíli (poutní místo Hauswaldská kaple s léčivým pramenem, Vchynicko-tetovský plavební kanál, Klostermannova vyhlídka, řeka Vydra…). V obci se nachází pošta, OÚ, škola, benzinka, restaurace, 25metrový bazén.

Nabízená nemovitost o rozměrech 14×10 m se sedlovou střechou byla vystavěna na kamenné podezdívce srubovým způsobem z trámů 36×20 cm prokládaných ovčí vlnou. I díky dvojitým dřevěným oknům je dům velmi dobře tepelně izolován.

Dům je třípodlažní. V suterénu se nachází technické zázemí, sklady a dílna. V 1.NP (převažuje zde dlažba a podlahové topení) se nachází obývací pokoj s dominujícím krbem a navazující kuchyní s jídelnou, polyfunkční místnost s bezbariérovým vstupem zvenčí, pokoj (ložnice) a koupelna s hydromasážní vanou obloženou dřevem. Obývací pokoj tvoří otevřený prostor až ke krovu a vede z něj schodiště do 2.NP (zde prkenné podlahy). Zde jsou dva pokoje (u jednoho je možnost vytvořit dva menší), koupelna a galerie s odpočinkovým prostorem. Z galerie je vstup na balkon a na půdu, vhodnou i pro vestavbu. Vše provedeno velmi kvalitně a s velkým citem!

Nízké provozní náklady. Vytápění komb. kotlem na tuhá paliva a elektřinu nebo krbem s horkovzdušným rozvodem. Ohřev TUV solárními panely a bojlerem. Voda z vrtané studny i obecní, kanalizace obecní. Bezproblémový příjezd po obecní cestě. Celý pozemek je oplocen.

Celková plocha 2568 m2. Dle ÚP možno ještě postavit jeden dům. Lze dokoupit ještě sousední zasíťovaný pozemek 1431 m2 za velmi výhodnou cenu.