Stavební pozemky v Horní Vltavici a Houžné

Stavební pozemky v Horní Vltavici a Houžné

Prodej spoluvlastnického podílu 3988/34050 na pozemcích v Horní Vltavici a  prodej pozemku v Houžné o vel. 3637 m2

HORNÍ  VLTAVICE

Krásné místo na okraji šumavského střediska Horní Vltavice – zajímavá investiční příležitost v podobě koupě spoluvlastnického podílu ve výši 3988/34070 (11,7 %) na stavebních pozemcích o celkové výměře 34 070 m2

Horní Vltavice se nachází v centrální části Šumavy. Sjezdoví lyžaři zde můžou využít sjezdovku, začínají zde upravované stopy pro běžkaře vedoucí na Polku a nádherné Knížecí Pláně, v létě si na své přijdou milovníci cyklistických výletů a pěší turistiky, např. v blízkosti se nachází nejvyšší vnitrozemský šumavský vrchol Boubín s rozhlednou a s unikátní rezervací Boubínský prales. Nedaleko se nachází další známá šumavská střediska Borová Lada, Kubova Huť, Nové Hutě, Kvilda, ale také německé skicentrum Mitterdorf, 30 km odsud je vzdálená oblíbená přehrada Lipno. Zkrátka nepřijdou ani houbaři, díky protékající Teplé Vltavě je Horní Vltavice oblíbená rovněž vodáky a rybáři.

Výhodu Horní Vltavice je výborné dopravní spojení, obec se nachází na trase vedoucí k hran. přechodu s Německem, Vimperk je vzdálený 12 km.

Lokalita, kde se stavební pozemky nachází, leží na okraji obce ve směru na Zátoň, mimo hlavní komunikaci, na slunném západním svahu s výhledem na vesnici a do krajiny.

Pro více informací k projektu „Mlýnský vršek“, který je nyní ve fázi tvorby územní studie, klikněte zde:

https://www.remax-czech.cz/reality/detail/304811/prodej-pozemku-3988-m2-horni-vltavice

 

HOUŽNÁ

Stavební pozemek o velikosti 3637 m2 v šumavské Houžné u Lenory, díky jižní orientaci po celý den osluněném a s velice hezkým výhledem do krajiny.

Houžná leží v CHKO Šumava na trase Strážný (hran. přechod se SRN) – Volary a odtud dále na Prachatice nebo na Lipno a ČB. Velice krásné okolí nabízí hodně výletních cílů, mj. blízkou Stožeckou kapli, vrchol Boubín s rozhlednou, Teplou Vltavu, Soumarský most a rašeliniště, trasu po in-line bruslaře Stožec-Nová Pec, k vodní nádrži Lipno je 25 km. Blízko je i do skiareálů Mitterdorf (16 km), Horní Vltavice (5 km), Kubova Huť (8 km).

Elektřina na hranici pozemku, vodu nutno řešit vrtem (o vodovodu se uvažuje), kanalizaci vybudováním ČOV nebo jímky.

Pozemek se nachází na mírném svahu s bezproblémovým příjezdem.

Pozemek nabízí vícero využití. Dle územního plánu je zařazen do ploch smíšených obytných, tzn. je určen pro bydlení a pro služby občanského vybavení. Je povolena jedna hlavní stavba a maximální zastavěnost je stanovena na 10 % z celkové plochy.

Více informací a fotografiíí naleznete zde:

https://www.remax-czech.cz/reality/detail/289904/prodej-pozemku-3637-m2-lenora