Chalupa na polosamotě u Borových Lad

Chalupa na polosamotě u Borových Lad

Chalupa, která se nachází na nádherném místě u lesa na okraji Lipky, malé osady ležící v centrální Šumavě mezi Vimperkem a Borovými Ladami.

Lipka má vynikající polohu blízko města (Vimperk s kompletní občanskou vybaveností včetně škol, polikliniky, supermarketů, zimního stadionu, bazénu atd. je vzdálený 6 km), ale především je obklopena lesy (samozřejmě plné hub) a krásnou přírodou. Osoby vyznávající aktivní způsob života nesporně ocení množství tras pro pěší, cyklisty a běžkaře – nedaleko se nachází vyhlášená šumavská střediska Borová Lada, Kvilda či Kubova Huť. Do Lipky je dobré dopravní spojení autem (4 km od R4 Praha-Strakonice-Vimperk-hranice CZ/D), autobusem i vlakem.

Chalupa se nachází na hezkém slunném místě s výhledem na Světlou horu. Jedná se o klidné místo na polosamotě, s příjezdem po celoročně udržované asfaltové komunikaci, po které není povolen vjezd motorovým vozidlům s výjimkou dopravní obsluhy a obyvatelů domů.

Částečně podsklepená dvoupodlažní zděná nemovitost je tvořena čtyřmi místnostmi, v přízemí kuchyně a jeden pokoj, koupelna a samostatný záchod, v podkroví další dva pokoje, navíc malý prostor se sprchou. Z chodby v podkroví vedou dveře do půdního prostoru, kde by mohl vzniknout další velký pokoj či podkrovní ateliér.

Na obytnou část navazuje prostor s vraty z obou stran, který je nyní využíván pro odpočinek a posezení. Odtud je i vstup do menšího sklepu. Bývalá maštal slouží jako malá dílna, v dřevěném přístavku najdeme garáž a sklad nářadí a dřeva.

Chalupu obklopuje travnatý pozemek, ve spodní části najdeme několik vzrostlých stromů.

Chalupa byla v posledních letech užívána k rekreačním účelům. I nový majitel může mít chalupu jako skvělý únik z městského ruchu a pracovního shonu a trávit tu trávit chvíle odpočinku, ale nic nebrání žít zde trvale a vychutnávat si klid v šumavské přírodě s několikaminutovým dojezdem do města.

VÍCE INFORMACÍ A FOTOGRAFIÍ ZDE: https://www.remax-czech.cz/reality/detail/319965/prodej-chaty-chalupy-175-m2-borova-lada

Pro více informací k této atraktivní nemovitosti mě neváhejte kontaktovat na tel. 603 196 091 nebo na mailu josef.rychtar@re-max.cz.