Nově v nabídce kamenná stavba v Klenovicích

Nově v nabídce kamenná stavba v Klenovicích

Kamenná stavba se zahradou v krásné malé neprůjezdné vesnici na okraji Šumavy a Blanského lesa.

Na okraji Šumavy a Blanského lesa v sedle mezi Klenovcem a Zeleným vrchem se nachází malá osada Klenovice. Vesnice horského typu pravidelného tvaru s velikou návsí, kterou obklopuje cca 25 domů. Jak je typické pro oblast východní části Šumavy, jedná se o velké patrové domy, jež jsou doplněny menšími přízemními domy. V současné době už jsou téměř všechny nemovitosti krásně opraveny, rovněž náves prošla hezkými úpravami, vesnice tak působí velmi příjemným dojmem. Hezkou atmosféru Klenovic dotváří velké množství okolních lesů, krásné výhledy do krajiny a také to, že vesnice není průjezdná (400 m od komunikace Prachatice-Lhenice, Prachatice jsou vzdálené 11 km).

Prodávaná nemovitost se nachází na rohu návsi na opačné straně, než je příjezd do vsi, a tvoří ji kamenná stavba z roku 1850 a navazující zahrada, celková velikost pozemku činí 575 m2.

Rozměry stavby jsou 12,5 x 6,2 m, přičemž obvodové stěny mají šířku 85 cm. V roce 2005 byl vypracován projekt na rekonstrukci objektu, bylo vydáno i stavební povolení a zahájeny první stavební práce. Projekt počítal v přízemí s obývacím pokojem, kuchyní, koupelnou, techn. místností, zádveřím a chodbou se schodištěm a v patře se dvěma pokoji s koupelnami. Stavební povolení je již neplatné, ale rádi poskytneme projekt pro inspiraci.

Nemovitost je napojena na septik s přepadem, přípojka vody je před čelní zdí, o přípojku elektřiny je nutno zažádat.

Slunná zahrada je rovinatá obdélníkového tvaru o vel. cca 32 x 11 m s dvojicí solitérních jehličnanů.

Kdo hledá klid, krásnou krajinu, dobré sousedy, možnost vybudovat vnitřní prostory dle své fantazie a potřeb, jsou Klenovice ta správná adresa.

VÍCE INFORMACÍ A FOTOGRAFIÍ ZDE: https://www.remax-czech.cz/reality/detail/333083/prodej-chaty-chalupy-120-m2-micovice

Pro další informace mě neváhejte kontaktovat na tel. 603 196 091 nebo na mailu josef.rychtar@re-max.cz.