Nově v nabídce chalupa v Novém Světě

Nově v nabídce chalupa v Novém Světě

Rodinný dům k rekreaci i trvalému bydlení v srdci Šumavy u lyžařských stop, na slunném místě s nádhernými západy slunce,

CHARAKTERISTIKA: Nemovitost postavená před 20 lety byla po celou dobu užívána k trvalému bydlení s poskytováním ubytování. Podobně může dům užívat i nový majitel, další variantou je celý objekt pronajímat v týdenních či kratších cyklech, samozřejmě další možností je rekreační užívání nebo trvalé bydlení.

LOKALITA: Malá osada Nový Svět není tak vyhlášené šumavské středisko jako sousední Borová Lada (2,5 km), Nové Hutě (4 km) nebo blízká Kvilda (10 km), což lze ale považovat za výhodu, neboť zde nepanuje turistický shon jako ve vedlejší „Borovce“ a Kvildě, přesto jsou oblíbené pěší, cyklistické i lyžařské cíle blízko – např. k Chalupskému jezírku, na Knížecí Pláně, na Bučinu atd.

POLOHA DOMU: u místní komunikace, v blízkosti jen dvě nemovitosti, na slunném místě, jen 50 m od lyžařské stopy (rovinatý okruh Borová Lada-Nové Hutě-Šindlov), s výhledem do údolí Chalupské a Novosvětské slatě a s výhledem na několik kopců západním směrem.

POZEMEK: celkem 1136 m2, lehce se svažující západním směrem, obdélníkový tvar, oplocený, před domem u silnice 3 parkovací místa.

DISPOZICE: zastavěná plocha 138 m2, 3 podlaží – suterén, přízemí, podkroví, užitná plocha 285 m2, v přízemí obytná kuchyně, spol. místnost (obývací pokoj) s navazující krbovou místností, pracovna (pokoj), sociály (koupelna), v podkroví 4 ložnice, každá se vstupní chodbou a malou koupelnou, dvě ložnice s balkonem na jižní stranu, v suterénu herna (možno upravit na vinárnu či pokoj – je udělána příprava na kuchyni), koupelna (prádelna), garáž, technická místnost (kotelna), sklep, na pozemku kromě hlavní stavby ještě zděná kolna a přístřešek na auto.

TECHNICKÉ INFORMACE: stáří stavby 20 let, obvodové zdivo z lehčeného zdiva 30 cm + izolace, částečně obloženo šumavským kamenem, s dřevěnými obklady štítů, stropy MIAKO, střecha BRAMAC, dřevěná okna, vytápění novým olejovým kondenzační kotlem zn. Viessmann, 2 sluneční kolektory na ohřev teplé vody, centrální vysavač, 2 zdroje vody (vrtaná studna 30 m + jímací studna), domácí ČOV, nyní ve výstavbě obecní kanalizace.

Na Novém Světě je nádherně, proto pokud hledáte nemovitost v centrální Šumavě, neváhejte zavolat či napsat a domluvit si prohlídku!

VÍCE INFORMACÍ A FOTOGRAFIÍ ZDE: https://www.remax-czech.cz/reality/detail/373946/prodej-domu-285-m2-borova-lada